Спорт

Тери: Ќе ми недостасуваш шефе !

Тери: Ќе ми недостасуваш шефе !

Добар дел од фудбалерите на Челзи се чини и тоа како го посакуваа заминувањето на Жозе Мурињо, но дефинитивно не и Џон Тери, кој беше дел од онаа т.н. “стара гарда” (Лампард, Дрогба, Чех..) која секогаш го поддржуваше португалскиот стратег.

Околу тоа доволно зборува и неговата порака преку Инстаграм по заминувањето на Мурињо од “Стемфорд бриџ”.

Ти благодарам се чини дека не е доволно. Тажен, тажен ден. Ќе ми недостасуваш шефе. Најдобриот со кого било кога сум работел, незаборавни заеднички сеќавања, напиша Тери.

John-Terry Murinho