петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 40

Застрелан Миодраг Вукотиќ, тренерот на Будуќност

Во Вукотиќ наводно било пукано пред зградата во која живее. Тој итно бил пренесен во Ургентниот центар и засега нема подетални информации за неговата состојба.

Застрелан Миодраг Вукотиќ, тренерот на Будуќност

Застрелан Миодраг Вукотиќ, тренерот на Будуќност

Последни вести

Тренерот на фудбалскиот клуб Будуќност од Подгорица, Миодраг Вукотиќ е ранет синоќа, пренесува порталот Вјести.

Во Вукотиќ наводно било пукано пред зградата во која живее. Тој итно бил пренесен во Ургентниот центар и засега нема подетални информации за неговата состојба.

istraga-miograg2

Истрагата која е во тек треба да утврди кој и зошто пукал во Вукотиќ.

Тој во јуни на презема екипата на Будуќност која заврши на третото место во првиот дел од првенството во Црна Гора.

istraga-miograg

Најчитани вести