Крими хроника

Сообраќајка во Велес, жена тешко повредена

Сообраќајка во Велес, жена тешко повредена
Се замозапали маж од Волково
Велешанка е тешко повредена во сообраќајна несреќа која вчера околу пладне се случила на раскрсницата од улица Тодор Јанев со улица Киро Ќучук во Велес.

Д.Т. (64) се здобила со тешки повреди откако во неа удрил автомобил Пунто кој го управувал 23-годишниот Ж.Н.(23). Повредената со возило на брза помош е пренесена во ЈЗУ Велес каде и била укажана лекарска помош, а поради сериозноста на повредата била пренесена  во Клиничкиот центар во Скопје.

Увид на местото на настанот извршила екипа увидна екипа од СВР-Велес и се работи на целосно расчистување на случајот.