вторник, 30 мај 2017  |  Вести денес: 21

Жител на Штука паднал во бездна и починал

Од полицијата информираат дека Петарчо движејки се по планински пат со запрежно возило, со запрегата влечена од коњ се излизгал од патот и пропаднал во бездна и од здобиените повреди починал на лице место.

полиција

Последни вести

Педесет и едно годишниот Петарчо Д. жител на струмичкото село Штука вчера го загуби животот.

Од полицијата информираат дека Петарчо движејки се по планински пат со запрежно возило, со запрегата влечена од коњ се излизгал од патот и пропаднал во бездна и од здобиените повреди починал на лице место.

По наредна на јавен обвинител телото на починатиот е предадено на семејството за погреб.

Најчитани вести