сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 32

Лазаров и Барселона се закитија со нова титула

Најдобриот македонски ракометар Кире Лазаров освои уште еден трофеј со тимот на Барселона, откако каталонскиот клуб беше победник на Купот на АСОБАЛ.

asobal

Поврзани вести

Во финалниот натпревар Барселона го совлада составот на Натурхаус Ла Риоха со 35:31, а токму Лазаров со десет гола беше најефикасен во тимот на Пасквал.

Лазаров запиша “десетка” крај своето име, Жалуз беше стрелец на седум гола, а капитенот Томас даде шест погодоци.

Најчитани вести