недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 34

Десет намирници кои го продолжуваат животот

ovosje-i-zelencuk500

Последни вести

Докторот Мајкл Грегер во својата нова книга „How Not To Die“ детално објаснува како неколку намирници поседуваат можност за превенција, но и лекување на различни болести. Тој тврди дека болестите се предизвикани поради нашиот избор на стил на живот и додава дека ние можеме да сториме нешто околу тоа прашање и да имаме огромна контрола над своето тело.

Грегер пројавил интерес за исхраната уште како дете, кога неговата баба, откако и била дијагностицирано тешко срцево заболување, одеднаш го променила начинот на исхрана и почнала да живее здраво.

Ако и самите сакате да живеете подолго и поздраво и да ги избегнете болестите како карцином, дијабетес и срцевите заболувања, еве што Грегер вели дека би требало да почнете да јадете.

Најчитани вести