сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 2

Се урна авион во Индија, загинаа 10 лица

Во авионот кој од Њу Делхи полетал кон Ранчи, град на истокот на Индија, се наоѓале два пилоти и осум инжењери кои требале да поправат хеликоптер во Ранчи.

Се урна авион во Индија, загинаа 10 лица

Се урна авион во Индија, загинаа 10 лица

Последни вести

Авион кој припаѓа на индиските безбедносни погранични сили се урнал во близина на меѓународниот аеродром Индира Ганди, катко по полетувањето и сите 10 патници и членови на екипажот загинале.

Во авионот кој од Њу Делхи полетал кон Ранчи, град на истокот на Индија, се наоѓале два пилоти и осум инжењери кои требале да поправат хеликоптер во Ранчи.

Авионот сеурнал во 9.50 часот, откако пилотот изгубил контакт со контролата. Во тек е истрага за причина на несреќата.

Најчитани вести