Крими хроника

Тешко повредена девојка во сообраќајка во Гостивар

Тешко повредена девојка во сообраќајка во Гостивар
Тинејџерка е тешко повредена во сообраќајна несреќа која денес околу 8 часот се случила во Гостивар.

СВР Тетово информира дека несреќата се случила на булеварот „Браќа Ѓиновски“ патничко возило-комбе „Форд транзит“ со гостиварски регистерски таблици, управуван од 26-годишниот Б.Х. од Градец удрил во 19 годишната М.М.(19) од Дебреше.

Девојката се здобила со тешки повреди, скршеница на левиот дел од карлицата, и по укажаната лекарска помош во гостиварската болница, пренесена е на скопските клиники, каде ќе и биде извршен хируршки зафат.

По овластување на јавен обвинител извршен е увид и се утврдува причината за сообраќајната несреќа.