понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 35

Експлозија на аеродром во Истанбул, повредени две лица

aerodrom

Последни вести

Две лица се повредени во експлозија која избувна на истанбулскиот аеродром „ Сабиха Ѓокчен “, во зоната каде се паркираат авионите.

Повредените во моментот го чистеле аеродромот.

Експлозијата се случила во 2.05 часот синоќа по локално време, кога во зоната немало патници.

Работата на аеродромот продолжила нормално.

Аеродромот „ Сабиха Ѓокчен “ се наоѓа во азискиот дел на Истанбул.

Најчитани вести