петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 17

НБА: Брајант “блесна” и на Лејкерси им донесе победа

Вториот натпревар на Коби Брајант со +30 оваа сезона и пресвртот на Детроит по -18 за победа над Мајами ја одбележаа вечерта во НБА лигата.

kobe-bryant-nba-los-angeles-lakers-denver-nuggets3-850x560-535x338

Поврзани вести

Брајант со 31 поен го израмни рекордот на сезоната во победата на Лејкерси во Денвер со 111:107, а Колдвел-Поуп на 55 секунди до крајот, ги постигна последните поени во победата на Детроит над Мајами од 93:92.

Откако пропушти натпревар поради проблеми со рамето, Брајант се врати на терен со 31 поен, три скока и пет асистенции.

Денвер во првото полувреме водеше со 21 поен разлика, но не успеа да ја зачува предноста без Хиксон, Галинари, Чендлер… Кај Денвер најефикасен беше Вил Бартон со 25 поени.

Лејкерси сега имаат скор од 5-23, а Денвер е на 11-17.

НБА резултати:

Денвер – ЛА Лејкерс 107:111
Мајами – Детроит 92:93
Торонто – Далас 103:99
Филаделфија – Мемфис 90:104

Најчитани вести