среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 50

ВИДЕО: Северина претпразнично: Мама готви, јас пеам!

severina1

Последни вести

Поп пејачката Северина Којиќ работно ги поминува претпразничните денови. По краткиот одмор во Виена со сопругот Игор, таа настапи пред бројната публика во Загреб.

Пејачката Новата Година ќе ја дочека работно во Дубровник, а воедно откри дека планира Божик да го прослави во домашна атмосфера со најблиските.

Низ смеа Северина призна дека и оваа година најзадолжен член за подготовките околу Божикната трпеза е нејзината мајка.

Погледнете…

Најчитани вести