петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 48

Австриецот Хиршер се спаси “за влакно”

Четирикратниот светски шампион во скијање Марсел Хиршер за малку ќе доживееше вистинска трагедија на синоќешниот слалом во Мадона ди Кампилјо. Додека скијаше веднаш зад него се сруши дрон со тв-камера, која го снимаше неговото возење.

skijanje

Поврзани вести

Со оглед на висината од која падна и големината на дронот, јасно е дека е избегната голема трагедија и тоа за само неколку сантиметри. Австриецот имаше голема среќа во оваа бизарна и досега невидена несреќа на скијачките патеки.

Најчитани вести