среда, 28 јуни 2017  |  Вести денес: 4

Летовите на скопскиот аеродром реализирани, освен за Истанбул

magla

Последни вести

Густата магла изутринава не го попречува одвивањето на сообраќајот на скопскиот аеродром. Досега сите планирани полетувања и слетувања се реализирани, освен летовите за Истанбул.

Според веб страницата на аеродомот „Александар Велики“, следното полетување е за Бергамо во 11:45 часот, а првото слетување на скопскиот аеродром по откажаниот лет за Истанбул е од Дортмунд во 11 часот.

Во патниот сообраќај на одредени патни правци има намалена видливост. На патните правци Тетово – Скопје, Велес – Градско, Неготино -Демир Капија и Сарамзалино – Штип видливоста е намалена од 30 до 50 метри

Најчитани вести