вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 34

Осуммина мигранти, од кои шест деца се удавија во Егејско море

migranti

Поврзани вести

Брод со мигранти се преврте утрово во Егејското море, при што животот го загубија осуммина мигранти, меѓу кои шест деца.

Бродот се превртел кај западниот брег на Турција, а бил на пат за грчкиот остров Лезбос.

Лошото време била причина претоварениот мал брод, што отпловил од турскиот град Бадемла, да се преврти во немирото море, посочуваат турските медиуми.

Најчитани вести