вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 1

Дрогба на чекор до кам-бек во Челзи

По именувањето на Гус Хидинк за нов менаџер на Челзи, првиот чекор за новиот предводник на "сините" е враќањето назад на Дидие Дрогба на "Стемфорд бриџ".

DROGBA CHELSEA

Поврзани вести

По бројните најави во англиските медиуми за враќањето на Дрогба во Челзи како тренер, ставајќи крај на играчката кариера, со официјален став се огласи и неговиот актуелен клуб Монтреал кој потврди дека фудбалерот од Брегот на слоновата коска е на пат кон враќање во Лондон.

Постојано сме во контакт со Дрогба и Челзи. Искрено се надеваме дека може да го имаме Дрогба и за 2016 во нашите редови, но свесни сме и за неговата желба да се врати во Лондон и да му помогне на новиот менаџер и на тимот. Дрогба, во секој случај, на крајот сам одлучува. Се е во негови раце, а ние не можеме ништо да промениме, се вели во Твитер реакцијата на Монтреал.

Најчитани вести