понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 75

Ограбена продавница во Петровец

Сторителот ја внел вработената во една од канцелариите и ја заклучил, по што го одзел дневниот промет од касата и побегнал.

полиција

Последни вести

Непознато машко лице маскирано и вооружено со пиштол вчера во 20:40 часот извршило разбојништв во продавницата „Нивел“ во скопскиото село Петровец.

Како што информира МВР, сторителот ја внел вработената во една од канцелариите и ја заклучил, по што го одзел дневниот промет од касата и побегнал.

Се превземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Најчитани вести