четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 53

Видиќ ќе ја зацврстува одбраната на Милан

Тренерот на Милан, Синиша Михајловиќ сака во своите редови да го доведе сонародникот Немања Видиќ.

vidic

Поврзани вести

Видиќ не игра во Интер и најверојатно ќе го раскине договорот со оваа екипа, а таа ситуација сака да ја искористат “росонерите”, пишуваат италијанските медиуми.

Според нивните информации поранешниот српски селектор во Видиќ гледа ментор за младиот и талентиран дефанзивец Алесио Ромањоли. Исто така тој би му помогнал на Михајловиќ со својот авторитет, поточно да се задржи контролата во соблекувалната.

Инаку Немања има 34 години, а во својата кариера има играно уште за Црвена Звезда, Спартак Суботица, Спартак Москва и Манчестер Јунајтед.

Најчитани вести