четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 53

Од среда пониски температури и снег

zima1

Поврзани вести

Според најавите на УХМР утре не очекува сончево време со мала до умерена локална облачност и со слаб северен ветер. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на слаба магла.

Од среда се очекува значителна промена на времето, проследена со умерен североисточен ветер и нагло заладување, а во вечерните часови ќе има локален слаб дожд, а на повисоките места слаб снег.

Најчитани вести