сабота, 19 август 2017  |  Вести денес: 0

Пародија на календарот со Путин

Корисниците на Твитер се натпревруваа кој ќе направи подобра фотомонтажа од календарот со Путин, а пародиите не го поштедија ни Башар ал-Асад, Реџеп Таип Ердогн, Петро Порошенко...

Пародија на календарот со Путин

Пародија на календарот со Путин

Поврзани вести

Рускиот магазин „Stars and Advise“ објави каландар за 2016. со наслов „Цела година со претседателот на Русија“, а речиси и да не пројдоа ни 24 часа откако на интернет се направија безброј пародии.

Корисниците на Твитер се натпревруваа кој ќе направи подобра фотомонтажа од календарот со Путин, а пародиите не го поштедија ни Башар ал-Асад, Реџеп Таип Ердогн, Петро Порошенко…

Погледнете некои од нив:

putin7

putin6

putin5

putin4

putin3

putin3

putin2

putin1

Погледнете како изгледа оригиналниот календар со Путин:

Најчитани вести