вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 53

Рајан Вајт е новата аквизиција на Кожув

Раководството на кошаркарскиот клуб Кожув го објави името на првото засилување за тековната сезона.

rajan-vajt

Поврзани вести

Станува збор за Рајан Вајт, американски интернационалец кој игра на позицијата плејмејкер.

Кариерата ја започнува во Универзитетот Тексас, а прв професионален клуб му е Алборг од Данска каде во сезоната 2011/12 бил прв стрелец со 25 поени по натпревар, трет по асистенции и украдени топки во државното првенство. Има настапувано и за Трепча Митровица (Косово), Солеувре (луксембург) и Копенхаген Вофпак (Данска).

Гевгеличани најавија мини ремонт откако спогодбено беа раскинати договорите со Томчо Соколов, Димитар Делипетров и Џејсон Картер.

Најчитани вести