петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 43

Нечовечки потег на дел од навивачите на Галатасарај

galatasaraj-zvezda

Поврзани вести

Кошаркарите на Црвена Звезда утре ќе му гостуваат на Анадолу Ефес во рамките на фазата Топ 16 во Евролигата, а навивачите на Галатасарај направија неумесна најава за натпреварот.

Фотографија на која навивачи на Галатасарај држат транспарент на кој пишува „Марко не умре, Марко живее во пекол“ беше објавена на страницата „Ultras Lifestyle“ алудирајќи на навивачот на Црвена Звезда, Марко Ивковиќ кој беше прободен со нож минатата година на натпреварот помеѓу двата кошаркарски гигантим и го загуби својот живот.

Најчитани вести