четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 52

Две лица уапсени за тероризам во Анкара

policija-lisici-apsenje

Последни вести

Две лица се приведени денеска во Анкара под сомнение дека планирле терористички напади за време на новогодишната ноќ.

Наводно, приведените се членови на Исламска држава и се турски жители.

Лицата се приведени во Анкара во акција на Одделот за борба со тероризам и разузнавањето, извршена изутрината по локално време.

Уапсените планирале терористички напади на новогодишната ноќ во реонот на Казалај во центарот на Анкара.

Најчитани вести