Македонија,Крими хроника

ХОРОР во Скопје: Тинејџер прободен во срце

ХОРОР во Скопје: Тинејџер прободен во срце

Две лица со повреда од остар предмет вчеравечер биле примени во ГОБ „Св. Наум Охридски“.

Полицијата добила информација дека едно од лицата, кое неофицијално имало убодна рана во пределот на срцето, им подлегнало на повредите. Како што дознаваме се работи на младо момче.

Второто лице кое било донесено во болницата, по укажаната лекарска помош е пуштено на домашно лекување.

Од полицијата информираат дека се работи на случајот со цел откривање на сторителите, но засега немаат приведено лице.