вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 61

Четворица загинаа во судар на автобус со бегалци во Турција

Во автобусот се наоѓале бегалци од Сирија, Авганистан и Мјанмар.о автобусот се наоѓале бегалци од Сирија, Авганистан и Мјанмар.

Четворица загинаа во судар на автобус со бегалци во Турција

Четворица загинаа во судар на автобус со бегалци во Турција

Последни вести

Четири лица загинаа, а 30 се повредени на северот на Турција во судар на автомобил со автобус со бегалци кои патувале кон Грција.

Анадолија наведува дека во автобусот се наоѓале бегалци од Сирија, Авганистан и Мјанмар.

Нивниот автобус на мостот во провинцијата Чанаккале се судрил со автомобил и паднал во река.

Во сударот загинале две лица од автобусот, како и двајца патници на автомобилот.

Бегалците патувале кон северниот турски брег на Егејското Море, од каде требало да се обидат да се префрлат до грчкиот остров Лезбос.

Најчитани вести