среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 0

Терористички напад во Хургада, повредени двајца туристи, напаѓачот убиен

Напаѓачите пристигнале преку морски пат за да извршат напад.

Терористички напад во Хургада, повредени двајца туристи, напаѓачот убиен

Терористички напад во Хургада, повредени двајца туристи, напаѓачот убиен

Последни вести

Најмалку двајца странски туристи се ранети откако вооружени мажи отвориле оган пред влез во хотел во египетското летовалиште Хургада.

Напаѓачите пристигнале преку морски пат за да извршат напад.

Дел од египетските медиуми јавија дека еден од напаѓачите кои носеле црни знамиња и викале Алах акбар, бил убиени од обезбедувањето на хотелот, а друг бил ранет додека се обидувале да киднапираат двајца туристи.

hurgada

Најчитани вести