сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 56

Италијанец шверцувал мигранти од Пакистан низ Македонија

Полицајците сопреле автомобил „фиат“ со италијански таблици и во него нашле четворица мигранти од Пакистан.

Италијанец шверцувал мигранти од Пакистан низ Македонија

Италијанец шверцувал мигранти од Пакистан низ Македонија

Поврзани вести

Полицијата, синоќа во 22.45 часот на автопатот А1 односно главниот автопат којшто ја поврзува северната и јужната граница на Македонија, фатила италијански државјанин како превезува мигранти од Пакистан низ Македонија.

Полицајците сопреле автомобил „фиат“ со италијански таблици и во него нашле четворица мигранти од Пакистан.

Полицијата презема мерки за расчистување на настанот.

Најчитани вести