недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 1

Вајгл, Ховит и Кукан в понеделник доаѓаат во Скопје

Тие ќе имаат одвоени средби со четирите политичките претставници, потписници на договорот од Пржино.

Вајгл, Ховит и Кукан в понеделник доаѓаат во Скопје

Поврзани вести

Тројцата европратеници Иво Вајгл, Ричард Ховит и Едвард Кукан, кои посредуваа во постигнувањето на договорот од Пржино, во понеделник ќе пристигнат во Македонија.

Тие ќе имаат одвоени средби  со четирите политичките претставници, потписници на договорот.

Се очекува, Вајгл, Ховит и Кукан, да остварат средба и со специјалната обвинителка Катица Јанева, како и со претставниците на Државната изборна комисија.

Најчитани вести