понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 1

Нереди во Приштина – Демонстранти фрлија молотови коктели во Владата

Неколку илјади демонстранти денеска протестираа во Приштина барајќи оставка од Владата со аргументи за поништување на Бриселскиот договор што се однесува на формирањето на Заедницата на српски општини и договорот за демаркација на границата со Црна Гора.

Нереди во Приштина - Демонстранти фрлија молотови коктели во Владата

Нереди во Приштина - Демонстранти фрлија молотови коктели во Владата

Последни вести

Пожар избувна во зградата на косовската Влада откако демонстранти од опозицијата фрлаа со Молотови коктели во знак на протест против договорот за нормализирање на односите со Србија.

Пожарникари брзо го изгаснаа пожарот, а полицијата употреби солзавец за да ги растера демонстрантите.

A Kosovo government building is set on fire by protesters during clashes in Pristina, Kosovo January 9, 2016. REUTERS/Agron Beqiri

Неколку илјади демонстранти денеска протестираа во Приштина барајќи оставка од Владата со аргументи за поништување на Бриселскиот договор што се однесува на формирањето на Заедницата на српски општини и договорот за демаркација на границата со Црна Гора.  

kosovo-protesti

Најчитани вести