петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 53

Денеска сончево со мала облачност

Во Скопје времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб јужен етер, а дневната температура ќе се искачи до седум степени.

sonce-so-oblaci-655x400

Поврзани вести

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, повеќе облачност ќе има во западните делови од земјата.

Ќе дува и слаб претежно јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус четири до два, а дневната од седум до 14 степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб јужен ветер, а дневната температура ќе се искачи до седум степени.

Најчитани вести