недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 1

Крадец со шприц и се заканил на аптекарка и украл вијагра

Разбојници украле 8.000 денари од аптека

Разбојници украле 8.000 денари од аптека

Последни вести

Разбојник вчера попладне извршил разбојништво во аптеката „Виола“ во трговскиот центар Буњаковец, каде што на вработената и се заканил со шприц, по што украл 4.660 денари од прометот и четири пакувања „Вијагра“.

Кога ги зел и таблетите излегол и се упатил во правец на Универзална сала.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Најчитани вести