среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 50

Сигурдсон се сели во Бундеслигата, ќе му биде соиграч на Борко

Раководството на Рајн Некар Левен најде достојна замена за Уве Генсхајмер, потпишувајќи договор со исландскиот ас Валур Сигурдсон.

2014-05-31_MVM_VESZPREM_-_THW_KIEL__022.v1402045234

Поврзани вести

Левото крило веќе најави дека нема да потпише договорот со Барселона, па од неколкуте понуди што ги доби 35-годишниот Сигурдсон ја избра онаа на германскиот вицешампион.

За Исланѓанецот ова ќе биде враќање во Бундес-лигата, каде со голем успех го носеше дресот на Кил. Претходно, Сигурдсон настапуваше и за Некар Левен во периодот од 2008 до 2011 година.

Некар Левен неверојатно се разви по моето заминување пред четири години. Станува збор за еден од најдобрите клубови во Европа, со сериозен и стабилен проект. Со нетрпение очекувам да се вратам назад во Бундес-лигата, секогаш сум се чувствувал пријатно со моето семејство во Германија, изјави Сигурдсон.

Најчитани вести