понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 60

Претседателот Иванов ги посети ракометарите на утринскиот тренинг

horhe

Поврзани вести

Македонските ракометари на утринскиот тренинг беа посетени од страна на Претседателот на Р. Македонија, Ѓорѓе Иванов.

Тој ја искористи посетата за да им посака на репрезентативците многу среќа при настапот на ЕП во Полска, а воедно на нашите ракометари им подари и македонско знаме.

За возврат, ракометарите заедно со претседателот на РФМ, Живко Мукаетов, му подарија дрес од националниот тим со бројот 1.

Нашата сениорска репрезентација попладнево ќе го одработи последниот тренинг пред заминувањето за Краков кое е предвидено за утре точно на пладне.

Најчитани вести