петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 27

Дејвид Боуви последна „жртва“ на „ проклетството на Ремзи “

remzi

Последни вести

Во британските медиуми веќе подолг период се води расправа за тоа што се нарекува „ проклетството на Ремзи “, при што се поставува прашањето дали има вистина во сето тоа или пак станува збор за чиста случајност.

Имено, станува збор за тврдењето дека секогаш кога фудбалерот Арон Ремзи ќе постигне гол, починува некоја позната личност.

Последен во таа низа е британската музичка легенда Дејвид Боуви, кој почина во понеделникот, само два дена откако Ремзи постигна гол на натправарот на неговиот Арсенал против Сандерленд во натпревар од ФА Купот.

Најчитани вести