Магазин

Исчистете ги белите дробови со овој напиток

Исчистете ги белите дробови со овој напиток

Овој домашен препарат ќе ви помогне да ги исчистите вашите бели дробови и да го подобрите здравјето.

Се што ви е потребно се 400 грама лук, парче ѓумбир, 2 лажици куркума, 400 грама кафен шеќер и еден литар вода.

Начин на подготовка:

 

Ставете ја водата во сад на оган, додадете го шеќерот и оставете да ја достигне точката на вриење, потоа, додајте ги ѓумбирот (изрендан), лукот (исечкан на четвртинки) и куркумата. Варете ја смесата додека омекнат сите состојки, па тргнете ја од оган и оставете ја да се излади. Чувајте го лекот во ладилник. Земајте две лажици секое утро на празен стомак и две навечер, по последниот оброк.

Пред употреба, консултирајте се со доктор.