вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 61

Неколку причини зошто треба да имате редовен секс

seksi-par-1410030352-46416

Последни вести

Сексот игра важна улога во меѓусебниот однос на партнерите. Покрај другото, редовниот секс ве чини поздрави и посреќни.

Еве неколку причини зошто жените треба да имаат редовен секс:

-Редовниот секс го зајакнува имунитетот, а со самото тоа ја спречува појавата на грип

-Ги спречува нередовните менструални циклуси

-Луѓето кои редовно имаат секс (четири пати седмично) изгледаат 10 години помлади

-Редовниот секс исто така ја спасува врската од криза – жените кои ќе доживеат оргазам имаат поинакво мислење за партнерот

Најчитани вести