недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 10

Фановите на Торино во транс – Имобиле се врати во нивниот тим

Повремениот италијански репрезентативец во пролетниот дел од сезоната повторно ќе го носи дресот на Торино, на задоволство на навивачите на овој клуб.

imobile

Поврзани вести

Во редовите на поранешниот шампион на Италија, Имобиле доаѓа како позајмен играч од Борусија Дортмунд за што “милионерите” ќе заработат 850 илјади евра, а Торино има опција за откуп на договорот за 12 милиони евра.

Враќањето во тимот каде настапуваше една сезона, но со огромен успех, создаде еуфорија кај навивачите на Торино кои синоќа му приредија спектакуларен пречек на својот миленик.

Најчитани вести