Крими хроника

Пожар во подземна гаража во Скопје, две возила изгореа

Пожар во подземна гаража во Скопје, две возила изгореа

На улицата Франклин Рузвелт, вчера во подземните гаражи од непознати причини избил  пожар кој зафатил две патнички возила „опел вектра“ и „форд фиеста“, кои се во сопственостна Ј.Ј., кој го пријавил случајот во полиција.

Пожарот е изгаснат од екипа на скопската противпожарна единица, а полицијата започнала истрага за утврдување на причината за пожарот.