петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 0

Ракометарите “кинисаа” за Полска

Ракометната репрезентација на Македонија од 12 часот од скопскиот аеродром "Филип Втори" со чартер лет се упатува за Краков, Полска, каде од петок не очекуваат настапите на Европското првенство 2016.

reprezentacija rakomet

Поврзани вести

Максимално оптимистичко расположение, македонските ракометари, носат кон Краков судејќи според желбата, мотивот и амбицијата да се стигне до нов успешен настап на интернационалната ракометна сцена.

По пристигнувањето во Краков, селекторот Ивица Обрван вечерва ќе го одработи и првиот тренинг на полско тло во салата во која ќе се играат натпреварите, “Таурон арена”.

Најчитани вести