вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 1

Со четирите денешни натпревари ќе биде отворено ЕП 2016 во Полска

5000rakomet

Поврзани вести

На Европското првенство во ракомет што денеска почнува во Полска се играат четири натпревари по два во групите А и Б, додека утре се играат стартните дуели во групите Ц и Д.

А група: Краков

МАКЕДОНИЈА – Франција (почеток 18 часот)
Полска – Србија (почеток 20:30 часот)

Б група: Катовице

Хрватска – Белорусија (почеток 16 часот)
Исланд – Норвешка (почеток 18:15 часот).

Најчитани вести