среда, 29 март 2017  |  Вести денес: 52

Македонија останува на ЕП во Полска

Главна ѕвезда во нашиот тим беше Дејан Манасков кој го постигна израмнувачкиот гол а беше и најдобар стрелец со 10 погодоци.

Македонија останува на ЕП во Полска

Македонија останува на ЕП во Полска

Последни вести

Во драматична завршница и гол во последната секунда на Македонија за 27-27 во дуелот со Србија, нашата репрезентација избори пласман во втората рунда на ЕП во Полска.

Главна ѕвезда во нашиот тим беше Дејан Манасков кој го постигна израмнувачкиот гол а беше и најдобар стрелец со 10 погодоци.
Вечерва на шампионатот се игра дербито Полска – Франција, меч од нашата група.

Најчитани вести