четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

Познати следните противници на Македонија

Во следната фаза Норвешка ќе пренесе 4 бода, Хрватска 2, додека Белорусија 0, исто како и Македонија.

Познати следните противници на Македонија

Познати следните противници на Македонија

Поврзани вести

Хрватска, Норвешка и селекцијата на Белорусија ќе бидат следните тројца противници на македонските ракометари на ЕП во Полска.

Се чини дека ваков ќе биде епилогот од последното коло во групата Б, откако по 17 минути игра Хрватска има предност од 13:3 на мечот со Исланд.

Со победа на Хрватска која е на повидок, првото место во групата Б ќе го освои Норвешка, второто Хрватска, додека третото Белорусија.

Во следната фаза Норвешка ќе пренесе 4 бода, Хрватска 2, додека Белорусија 0, исто како и Македонија.

Најчитани вести