Крими хроника

Вооружен грабеж во скопско казино

Вооружен грабеж во скопско казино
Вооружен грабеж во скопско казино

Непознат сторител вчера, околу 20.30 часот, вооружен влегол во казиното „Сенатор“, на  булеварот Партизански Одреди и извршил разбојништво над вработената, при што одзел околу 150.000 денари. Веднаш  потоа го напуштил местото на настанот, информираат од полицијата.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.