среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 0

Прилепчанец „олеснет“ за 31.000 евра

Кражбата се случила вчера, во периодот од 13 до 14 часот на улица Киро Крстески Платник во куќа сопственост на К.И. (36).

МФ врати 25 милиони евра ликвидни средства во стопанството

МФ врати 25 милиони евра ликвидни средства во стопанството

Поврзани вести

Од куќа на прилепчанец, вчера се украдени околу 31.000 евра, 43.000 денари, 17 франги и разновиден златен накит. Кражбата се случила во периодот од 13 до 14 часот во Прилеп на улица Киро Крстески Платник во куќа сопственост на К.И. (36).

Полицијата извршила увид на местото на настанот. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Најчитани вести