понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 17

Девојче повредено во сообраќајка на патот Липково-Скопје

Полицијата извести дека вчера околу 13.40 часот во девојчето удрило возило „голф“ кое го управувал 23-годишниот Е.С. од село Матејче.

сообраќајка

Последни вести

На скопските клиники вчера е донесено седумгодишно девојче од кумановското село Матејче кое дента било повредено во сообраќајка на патот село Липково-Скопје.

Полицијата извести дека вчера околу 13.40 часот во девојчето удрило возило „голф“ кое го управувал 23-годишниот Е.С. од село Матејче.

Најчитани вести