петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 39

Ѕирнете во раскошот на Бакингемската палата на кралицата Елизабета (ВИДЕО)

Целата тура може да ја прошетаат корисниците на „паметни телефони“ и таблети, а на Јутјуб е закажен дел од „експедицијата“, а со помош на стрелки во горниот лев агол бирате правец на движење низ палатата.

Ѕирнете во раскошот на Бакингемската палата во која живее кралицата Елизабета (ВИДЕО)

Ѕирнете во раскошот на Бакингемската палата во која живее кралицата Елизабета (ВИДЕО)

Поврзани вести

Ако некогаш ве интересирало во каков раскош живее кралицата, благодарение на Гугл виртуелната тура, сега можете да ја посетите официјалната резиденција на Елизабета, без да го напуштате домот.

Со оглед на тоа дека во моментот Кралицата се наоѓа на својот имот во Сандрингам, немала можност лично да се увери во тоа како изгледала турата, но, како што се наведува, дала одобрување за овој проект, пишува британскиот „Дејли мејл“.

Панорамските снимки се направени минатата недела, а при турата на „посетителите“ им се обраќа Тони Џнстоун-Брат, одговорно лице за одржување на зданието, како и Ана рејнолдс, кустос, со оглед на тоа што во Бакингемската палата се наоѓат уметнички дела од непроценлива вредност.

Целата тура може да ја прошетаат корисниците на „паметни телефони“ и таблети, а на Јутјуб е закажен дел од „експедицијата“, а со помош на стрелки во горниот лев агол бирате правец на движење низ палатата.

Најчитани вести