среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 42

Експлозија во училиште во Турција, пет деца повредени

Непознати лица во дворот на училиштето утрово фрлиле експлозивно средство во градот Баглар рано утрово. Во експлозијата биле искршени прозорците, при што биле ранети пет деца.

Експлозија во училиште во Турција, пет деца повредени

Експлозија во училиште во Турција, пет деца повредени

Последни вести

Пет деца беа повредени денеска при експлозија во училиште во округот Дијарбекир, Југоисточна Турција, јави турската телевизија НТВ.

Непознати лица во дворот на училиштето утрово фрлиле експлозивно средство во градот Баглар рано утрово. Во експлозијата биле искршени прозорците, при што биле ранети пет деца.

Повредените ученици биле примени во државната болница во Дијарбекир.

Најчитани вести