вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 4

Рекордно ниски температури утрово во Македонија

zima1

Последни вести

Ведрото време рано утринава беше добар предуслов за ниски температури.

Берово повторно беше најстудено во земјава, а постудено и во однос на мерењата на истото место претходните денови. Денешниот минимум беше -21,8°С на мерното место на УХМР во Берово.

Од утре се очекува да „попушти“ студот во утринските часови.

Целосната листа на измерените минимални температури межете да ја погледнете на насловната фотографија.

Најчитани вести