петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 0

Груевски: Народот е господар на оваа територија

jane2

Поврзани вести

Казната и одмаздата на народот доаѓа на 24. април. Доаѓаат петте минути на народот, истакна претседателот на владејачката партија, Никола Груевски во своето обраќање на Годишната конференција на Унијата на жени.

-Тоа е ден кога овој народ, народот на Македонија, на сите ќе им покаже кој е кој во оваа држава, односно чија е оваа држава. Во април, народот на Макеоднија ќе си ја врати делумно одземената власт, и преку масовното гласање на изборите ќе ги избрка на клоци вештачки и насила насадените функционери, рече Груевски.

Тој нагласи дека народот на 24-ти април ќе испрати четири пораки, а една од нив е:

Дека ова е негова, и само негова земја и само тој народ одлучува за нејзината иднина и нејзините водачи. И никој друг неможе насила, или со валкана игра да му го одзеде тоа суверено право. Овој народ е господар на оваа територија. Ова ќе биде порака кон внатре и кон надвор од земјата.

Најчитани вести