Македонија

„Прес 24“: Јанева заинтерсирана за протести против еврокомесарот Хан

„Прес 24“: Јанева заинтерсирана за протести против еврокомесарот Хан
Специјалнта обвинителка Катица Јанева се пријавила како заинтересирана за протестите кои опозициските структури најавуваат дека ќе ги организираат против еврокомерсарот Јоханес Хан, пишува порталот „Пресс24“.

Јанева е само дел од луѓето кои важат за блиски до опозициската партија и кои жестко го нападнаа еврокмесарот по чија посета во Скопје стана јасно дека доаѓа крајот на манипулациите на СДСМ и Македонија оди на избори на 24 април, објавува порталот.

janeva-fb

Професорката Мирјана Најчевска смета дека еврокомесарот Хан е декадентен.

najcevska-fb

За советникот на СДСМ во Град Скопје Петар Арсовски еврокомесарот Хан бил во договор со диктаторот.arsovski

Екс министерот на СДСМ Денко Малевски во колумна за соросвиот Плусинфо пишува дека Јоханес Хан бил површен.

denko-malevski

И уредникот на истиот портал на СОРОС со речи си идентичен став. Героски во својата колумна пишува дека Хан не знаел ништо.

geroski

Дел од опозициските структури отидоа и чекор понатаму, пишува „Пресс24“. Саше Политико на својот портал објави колумна полна со навреди кон еврокомесарот нарекувајќи го „пролупан“.politiko

Помалку гнев немаше ниту во коментарот на советникот на Оливер Спасовски за односи со јавност во МВР Тони Димитриевски кој не штедеше пцовки на социјалните мрежи.

toni-dimitrivski

И Јани Макрадули не се воздржа од коментари против Хан.

makraduli

Како што се наближува денот до изборите во опозициската партија расте паниката поради очајната поддршка меѓу граѓаните и недостатокот на идеи кај раководството, коментираат експертите.