петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 40

Тројца загинати во напад во џамија во Саудиска Арабија

napad-dzamija-saudiskaarabija

Последни вести

Најмалку три лица го загубија животот денеска во напад во џамија во реонот Ал Ахса во источниот дел од Саудиска Арабија.

Според очевидец, по екслозијата во градот Махасен следувал вооружен напад врз џамијата Имам Рида. Локални жители тврдат дека силите за безбедност водат престрелка со петмина терористи.

Најчитани вести